Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Kabin Memuru Olmak İsteyenler İçin Mülakata Hazırlanma Rehberi
Temmuz 2020 / 1. Baskı / 128 Syf.
Fiyatı: 34.50 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

Kabin hizmetleri çalışanları havayolu şirketlerinin yüzü kabul edilirler. Uçuş öncesinde, uçuşta ve sonrasında yolcuların emniyetli ve konforlu seyahat etmelerini sağlamak için geniş kapsamlı sorumluluklara sahiptirler. Kabin ekipleri yolcuyla en fazla ve uzun süreli temas eden kişiler oldukları için havayolu şirketlerinin temsilcileri konumundadırlar. Kabin memurluğu çoğunlukla bilinenin aksine uçuşlarda sadece servis görevini yapmazlar. Uçağın kapısında gülümseyerek yolcu karşılarken onların gerginliğini alıp rahatlatacak bir ev sahibi olarak misafirperver, nazik ve ilgili bir şekilde kibar ve bakımlı halde hizmet ederken, acil durumlarda yolculara yön verebilecek sakinlikte ve bilgi/beceriye sahip olması gereken kişilerdir. Görevlerini yerine getirmek için almaları zorunlu olan "Temel eğitim" kapsamında kabin memuru adaylarına uçuş ortamına alışma ve normal, anormal ve acil durumlar sırasında yolcuların ve uçuşun emniyetine ilişkin görev ve sorumlulukları yerine getirmeleri için gerekli olan genel bilgi ve yetkinliği elde etmeleri amacıyla eğitimler verilir.

Havayolları kurumlarında bu eğitimleri alabilecek yetkinlikte ve kapasite olduklarının saptanması amacıyla özel olarak hazırlanmış mülakat süreçleri uygulanmaktadır. Artan istihdam talebine paralel olarak başvuran adayların hem sayısı hem de niteliği her geçen gün artmaktadır. Bu bağlamda kitabın amacı Sivil Havacılık Kabin Hizmetlerinde çalışmak isteyen kişilerin mülakat süreçlerine hazırlanmalarını kolaylaştırmaktadır.

(Önsözden)

Konu Başlıkları
Kendini Tanımak
Siz Bir Marka mısınız?
Yeteneğiniz ve Hayalinizdeki İş
Özgeçmiş Hazırlamanın Tarihçesi
Özgeçmişi Yapılandırma ve İçerik
Özgeçmiş Hazırlamada Dikkat Edilmesi Gerekenler
Özgeçmiş Örneği
Kariyer Sitelerinden İş Bulma
Sosyal Medya ve İşe Alım Süreci İlişkisi
Başvuru Süreci
Başvuru Aşaması
Mülakat
Mülakat Nedir?
Mülakat Türleri
Mülakat Öncesi Hazırlıklar
Mülakat Süreci
Mülakat Soruları ve Örnek Cevaplar
Barkod: 9786257855235
Yayın Tarihi: Temmuz 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 128
Yayınevi: Gazi Kitabevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2021