Kategoriler
Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
   

×
Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Suçu
Mart 2020 / 1. Baskı / 328 Syf.
Fiyatı: 89.00 TL
4 günde kargoya verilir.
 
Sepete Ekle
   

5237 sayılı TCK'nun "Topluma Karşı Suçlar" başlıklı üçüncü kısmının, "Kamunun Sağlığına Karşı Suçlar" başlıklı üçüncü bölümünde yer alan 188. maddesinde düzenlenen "Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti" suçu ile ilgili bu eser, uygulamada karşınıza çıkan sorunların aşılmasına yardımcı olacağı düşüncesi ile hazırlanmış.

Yargıtay Ceza Dairesi'nin ve Yargıtay Ceza Genel Kurulunun ilamlarına yer verilerek "Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti" suçu açıklanmak sureti ile uygulamada en çok karşınıza çıkan spesifik sorunlara çözüm bulunmaya çalışılmış.

Üç bölümden oluşturulan eserin birinci bölümünde korunan hukuki değer, fail, mağdur şeklindeki maddi unsuru, manevi unsur olarak "Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti" suçu; ikinci bölümde nitelikli hal ve daha az cezayı gerektiren hal; üçüncü bölümde etkin pişmanlık; dördüncü bölümde teşebbüs, iştirak ve içtima olarak suçun özel görünüş şekilleri; beşinci bölümde suçun soruşturma usulü, görevli ve yetkili mahkeme ile zamanaşımı kavramları açıklanmaya çalışılmış.

(Tanıtım Bülteninden)

Konu Başlıkları
Suçun Unsurları
Nitelikli Hal
Etkin Pişmanlık
Suçun Özel Görünüş Şekilleri
Suçun Soruşturma Usulü, Görevli ve Yetkili Mahkeme İle Zamanaşımı
Barkod: 9786057615947
Yayın Tarihi: Mart 2020
Baskı Sayısı:  1
Ebat: 16x24
Sayfa Sayısı: 328
Yayınevi: Aristo Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı
Dili: Türkçe
Ekler: -

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | Uluslararası Yayınevi Belgesi | Hakkımızda | Bülten | Gizlilik ve Çerez Sözleşmesi | Üye Sayfası | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2020